Vrijdag 18 oktober 20.00 uur
De Kopermolen, Vaals
Winnaars Liedprijs Internationaal Festival Vocallis 2024:
Valerie Haunz, sopraan
Sofi Simeonidis, piano
Programma:
Moritz Eggert(*1965)- Singet Leise
Sechs Lieder nach Brentano und Rilke.
Wiegenlied, Liebesgedicht, Grabmal eines junges Mädchens,
Letzter Abend, Liebeslied, Menschen bei Nacht.
En de 2e prijswinnaars:
Emelina Medina Martinez, sopraan
Keonju Lee, piano
Programma:
werken van William Walton, Alexander Zemlinsky, Maria Grever, Amy Beach, Mozart en Richard Strauss
Jaarlijks organiseert Vocallis een Masterclass. De laatste editie was in Aken in februari 2024. Het winnende duo en de 2e prijs winnaars zullen in dit laureatenconcert te horen zijn.
Winnaars Valerie Haunz, sopraan en Sofi Simeonidis, piano maakten veel indruk met werk van de Oostenrijkse componist Moritz Eggert.
‘Grabmal eines jungen Mädchens’ uit de cyclus ‘Singet leise’ is niet allen zang en piano maar ook theater. Zij laten het bijzondere werk ook deze avond horen.
Ook de 2e prijs winnaars treden op: Emelina Medina Martinez, sopraan met Keonju Lee, piano.
Voordat de laureaten van de Masterclass hun bijzondere concert geven, kunnen we eerst luisteren naar jonge talenten van de muziekschool Kerkrade. Dit zijn de talenten:
Reese van ’t Hoff, 14 jaar, zit in de 3e klas van het tweetalig gymnasium en ze zingt. Haar zangdocente is Dorien van Gilst en ze speelt ook piano bij docent Kars Grit.
Elodie Lejeune,14 jaar uit Kerkrade. Haar grote passie is musical waarbij ze zang, acteren en dans kan combineren. Zangles volgt ze bij Janine Kitzen aan de muziekschool in Kerkrade in de talentenklas.
Veron Jongstra verzorgt de pianobegeleiding.